הנדון : שינוי חקיקה בנושא סיגריות ללא טבק וללא ניקוטין

 המכתב נשלח מאת ורדה לבקוביץ-מושקוביץ בת 61 וגרה בתל-אביב אל ועדת השרים לעניני חקיקה.

 אני פונה אליכם במכתב זה ומקווה שהסיפור שלי יהווה נדבך נוסף ויסלול את הדרך לשינוי החקיקה הנ"ל.

 לפני שנה בעלי ואני עזבנו עסקים ועבודה בארץ ויצאנו לטיול של שנה בהודו ובמזרח, גמלה בליבנו החלטה שאנחנו נוסעים לחופשה ושלא יהיו מעורבים בה עסקים.

 אני הייתי מעשנת כבדה במשך 35 שנים, עישנתי בין 2 – 3 קופסאות ביום. הייתי מכורה כבדה וגופי היה מורעל כל השנים הללו.
. חיי התנהלו סביב הסיגריות, הרעלתי את שתי בנותיי ביודעין וללא יכולת להפסיק לעשן, הילדות האלה וכל הסובבים אותי הפכו להיות מעשנים פאסיביים, כך שפגעתי בעצמי וגם בסובבים אותי. חרב הייתה תלויה מעל צווארי, קשה היה לי לנשום, השתעלתי שיעול קשה ומלא ליחה ללא הפסקה והרגשתי איך חיי מידרדרים ואין לי יכולת לעצור את ההידרדרות.

במהלך השנים עשיתי מספר ניסיונות גמילה שכללו מכוני גמילה, תרופות, מדבקות, הילינג והיריעה קצרה מלהכיל, אך לא החזקתי מעמד כיוון שההתמכרות הייתה חזקה ממני והסיגריות ניהלו את חיי, או ליתר דיוק שיבשו את חיי.

חודש לפני הנסיעה עשיתי ניסיון נוסף להפסיק לעשן לאחר צנתור של בעלי יעקב שהיה גם מעשן והצליח להפסיק סופית לאחר שמצאתי את הסיגריה בהודו, ניסיון שהיה כרוך במלחמה קשה מנשוא אך ללא הצלחה.

 שבועיים לאחר הגעתנו להודו, מצאתי ב'רישיקש' חנות שבה מכרו סיגריות ללא טבק וללא ניקוטין לסיגריות קוראים NIRDOSH, קניתי קופסה וראיתי כי טוב. גיליתי מהר מאד שבמקום לעשן סיגריה רגילה יש לי תחליף לסיגריה ללא טבק וללא ניקוטין ובכל פעם שרציתי לעשן הדלקתי את הסיגריה הזאת.

מהר מאד הצורך שלי לעשן סיגריה רגילה הלך ופחת כיוון שהיה לי תחליף ראוי שאינו ממכר.

NIRDOSH אלה סיגריות איורוודיות המכילות 9 סוגי צמחים שכל אחד מהם הוא גם צמח בעל סגולות רפואיות.

 התגלית הזאת שינתה את הטיול שלנו מקצה לקצה. טסנו למדינה בה נמצא המפעל ליצור הסיגריות, פגשנו את בעלי המפעל, ראינו כיצד מייצרים את הסיגריות. כל סיגריה היא עבודת יד ומיוצרת מהתחלה ועד הסוף בידי אדם –  hand made

חתמנו עם בעלי החברה על הסכם זיכיון לייבא את הסיגריות לישראל

  מרגע שגיליתי את הסיגריות האלה חיי השתנו, והיום ממעשנת כבדה ומכורה הפסקתי לעשן לחלוטין והאוויר הצח חזר לריאותיי. בליבי גמלה החלטה שאם נצליח לייבא את הסיגריות הללו לארץ ולהביא אותן למודעות הציבור, מחצית מסכום ההכנסות נתרום למחלקות אונקולוגיות המטפלות בחולי סרטן הריאה.

אני רוצה בכל ליבי לעזור לכלל הציבור המכורים לסיגריות להיגמל מעישון כפי שאני נגמלתי, ומדוע שלא תהיה להם את זכות הבחירה כמו בהרבה מדינות בעולם המקלות במיסוי בנושא תחליף סיגריות מצמחים ללא טבק וללא ניקוטין.

כאשר חזרנו לארץ לפני חודש ימים, גילינו לתדהמתנו שהמיסוי על הסיגריות הללו כל כך גבוה ופנינו כמעט לכל גורם אפשרי על-מנת לשנות את רוע הגזירה. אינני רוצה לפרט את גובה הסכומים שכל מי שפנינו אליו גזל מאיתנו ותוצאות אין.

במקרה נודע לנו על כוונתו של ח"כ גדעון עזרא להניע מהלך לשינוי החוק הדרקוני הקיים, וכן שמענו בתכנית של יעל דן בגלי צה"ל שח"כ גדעון עזרא עומד להגיש ביום א' 10/7/11 הצעה לשינוי החקיקה, ולכן מצאתי לנכון להביא את הסיפור האישי שלי בפניכם לוועדת השרים שאמורה לדון בנושא.

 

בכבוד רב

ורדה לבקוביץ מושקוביץ

ת"ז 008542193

י.ל.גורדון 52 ת"א

נייד: 0505-666706

מייל     This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

נתונים נוספים