עישון פאסיבי

מעשנים פאסיביים אלה הם אנשים שאינם מעשנים בפועל, אך נמצאים בסביבה של מעשנים אשר מעשנים על ידם, ובעל כורחם הם שואפים את העשן.

הנזק מעישון פאסיבי הוא אותו נזק שנגרם למעשן רגיל. כך שצריך להיזהר משנה זהירות ולא להימצא בקרבת מעשנים.


המעשנים פוגעים בעצמם וברוב המקרים לא נותנים את הדעת לנזקים שהם גורמים לסובבים אותם, מעצם העובדה שהם מעשנים על יד אנשים שאינם מעשנים. מעשנים צריכים לעשות כל מאמץ להמנע מפגיעה כזאת.


אנשים שאינם מעשנים צריכים להקפיד ולא לאפשר למעשנים לעשן בקרבתם. החוק שאוסר על עישון במקומות ציבוריים מקל מאד בנושא ואנו צריכים להיות ערים לכך ולאסור עישון בסביבתנו. כאשר אנו נמצאים במקומות ציבוריים בהם החוק עומד לצידנו, עלינו להיות נחושים ולדרוש מהמעשנים להפסיק לעשן באותו מקום. לעיתים לא נעים לנו, אנו מרגישים לא נוח להעביר ביקורת על מעשנים ולדרוש שיפסיקו לעשן. אל לנו להרגיש כך, הנזק יפגע בנו ובגדול.


בואו ונפנה בבקשה למעשנים שיפחיתו את הפגיעה בציבור הסובב אותם, בעיקר ילדים צעירים שעלולים להיפגע כבר מגיל צעיר, על אחת כמה וכמה אם אנו הורים לילדים כאלה עלינו לנהוג משנה זהירות, להיות ערים לעובדה שילדינו עלולים להפוך ולהיות מעשנים פאסיביים.


בואו ונפנה למעשנים בבקשה שלא יעשנו בבית, אלא רק מחוץ לבית, במרפסת, בגינה או בחצר, בכך נמנע נזק של עישון פאסיבי של המתגוררים בבית עם אותו מעשן.


כהורים, מחובחתנו להסביר לילדינו על נזקי הסיגריות, לחשוף אותם השכם והערב לנזקים שנגרמים עקב עישון. גם אם אנו מעשנים עלינו להסביר להם שלא יחזרו על הטעות שלנו, להסביר להם כמה קל להתחיל לעשן, אך כמה קשה להיגמל. כשאנחנו התחלנו לעשן לא הייתה מודעות לנזקי העישון כפי שיש היום.


ולסיום, בואו ונפנה למעשנים ונציע להם את האלטרנטיבה של סיגריות ללא טבק וללא ניקוטין, סיגריות העשויות מצמחים סיגריות של

נירדוש - NIRDOSH

שהן פתרון להפחתה והפסקת עישון.


לכתבה נוספת על עישון פאסיבי

.

נתונים נוספים