עצבנים כשלא מעשנים ?


אחד הקשיים המוכרים בתהליך הפסקת העישון הוא חוסר שקט ועצבנות.


הטעות הנפוצה היא שהסיגריה מרגיעה אותנו , אך כל תהליך ההתעסקות בעישון אינו מרגיע ואנו עסוקים כל הזמן במחשבה של מתי נעשן את הסיגריה הבאה ומחכים להדליק אותה, ההתעסקות הבלתי פוסקת בנושא העישון איננה מרגיעה, אלא רק יוצרת מתח ולחץ. חוסר הניקוטין בגוף יוצר אצלנו עצבנות ולכן אפשר להחליף את הניקוטין בסיגריות ללא טבק וללא ניקוטין, סיגריות של נירדוש – NIRDOSH


לפני תחילת התהליך של הפסקת העישון, רצוי לשתף את המשפחה, הילדים והחברים בהחלטה, נהיה זקוקים לעזרתם המסורה, נהיה זקוקים להבנה שלהם ולתמיכה, כיוון שבעת התהליך אנו נעשים עצבניים, חסרי מנוחה ולא רגועים. אנו נפרדים מהרגל (מגונה) שהושרש בנו והפך להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, אנו נפרדים מהסיגריות וכמה שזה נשמע מופרך – זה קשה, זה קשה מאד.


השילוב של ההתמכרות הפיזית וההתמכרות הנפשית הוא שילוב שקשה להיפרד ממנו. אנו רגילים לעשן בכל הזדמנות, כאשר אנו משוחחים בטלפון, בפגישה, בעת ההמתנה לפגישה, "לשרוף" זמן, לפני הקפה, אחרי הקפה, אחרי האוכל, אחרי סקס, במכונית בזמן נהיגה.... ועוד היד נטויה. חיינו סובבים סביב הסיגריות ואין ספק שאורח החיים הזה גורם לנו להיות עצבניים מאד, אנו מחכים כל הזמן להדליק את הסיגריה הבאה וההתעסקות שלנו בעישון היא בלתי פוסקת ויוצר אי שקט ועצבנות הרבה יותר מאשר בתהליך הפסקת העישון.

לכן, חשוב להבין שהעצבנות שמשתלטת עלינו בתהליך הפסקת העישון היא זמנית ושווה את המחיר. כי המטרה מקדשת את האמצעים.


אם הקרובים לנו יודעים על התהליך שאנחנו עומדים לעבור, אם הם שותפים ומוכנים לעזור – אנחנו בדרך הנכונה. כיוון שברוב הזמן אנו מוציאים את כעסנו ומצוקתנו על האנשים הכי קרובים לנו, שבעצם אינם אשמים, אך הם הכי קרובים ולכאורה הם אלה שצריכים להבין יותר מהאחרים.

שתפו את הקרובים לכם, הודיעו לכולם לפני תחילת התהליך, הם ישתפו פעולה–זה יעזור מאד !

לאחר תקופה קצרה ללא עישון תחזרו להיות רגועים הרבה יותר מאשר הייתם בתקופת העישון !


המיפלט לאוכל הוא תופעה נפוצה, לכן הצטיידו בירקות חתוכים אותם תוכלו לנשנש כל הזמן ולא לעלות במשקל, תופעה שמתסכלת ניגמלים רבים.


נמכרות היום במקומות רבים סיגריות ללא טבק וללא ניקוטין

נירדוש - NIRDOSH שהן תחליף נפלא לסיגריות הרגילות הסיגריות עשויות מצמחים ואינן ממכרות.

 

זיכרו כל הזמן שהמטרה מקדשת את האמצעים.

והעיקר הבריאות.

.

נתונים נוספים