צמחי המרפא המרכיבים את סיגריית נירדוש-Nirdosh

סוד ההצלחה שלנו טמון באיכות הצמחים המרכיבים את התערובת. השילוב הייחודי שייצרנו יחד עם המוניטין המוכח של המרכיבים, מבטיח לך חוויית עישון איכותית ללא סכנת התמכרות ומינימום נזקים בריאותיים. להלן מרכיבי תערובת צמחי המרפא של נירדוש-Nirdosh - הסיגריה שתעזור לך להפחית בעישון.

בזיליקום (ריחן)
הבזיליקום (Ocimum basilicum) מוכר לנו כאחד מצמחי התבלין הפופולאריים ביותר ובצדק.
הוא משמש בעיקר לתיבול מזון, אך צריכתו בחליטה מסייעת רבות לסובלים מבעיות של בחילות והקאות. מקור השם בזיליקום מגיע מהמילה היוונית
"basileus" שפירושה מלך.
מקורו של הצמח מהודו, שם משייכים לו תכונות של אל קדוש. במצריים הוא משמש לבישום וטיהור אך עיקר פרסומו מגיע מהמטבח הים תיכוני איתו הוא מזוהה, במיוחד זה האיטלקי.

לצמח שימושים רפואיים רבים, הוא מסייע בטיפול בכיב קיבה, מפחית את רמות הסוכר בדם, מסייע בהורדת לחץ הדם ובטיפול באסטמה. בנוסף ניתן להשתמש בעלים גם בטיפול בגירויים בעור, עקיצות חרקים והקלה בכאבי פרקים.

 

ציפורן
שיני הציפורן
(Caryophyllum aromaticus) תבלין העשוי מכפתורי פרחים מיובשים של עץ תבלין טרופי, ירוק עד בשם אוגניית הציפורן , התבלין מאופיין בריח ובטעם מאוד דומיננטיים והוא נמצא בשימוש האדם למעלה מ-2,000 שנה. הציפורן משמש לחיטוי,שיכוך כאבים, בעיות עיכול וזיהום בקיבה ומקל על תופעות של בחילה והקאות.


 

ליקריץ (שוש)
שורש הליקריץ (Glycyrrhiza glabra), משמש שנים כצמח תבלין וגם ברפואה המסורתית והמודרנית. השימוש בו מסייע לסובלים ממצבי לחץ ומתח ארוכים,
כמו כן הוא מסייע לניקוי ייתרת הכליה. האסטרוגן שבשורש מסייע לאיזון ההורמונאלי והוא אידיאלי לסובלים מבעיות וסת ובעיות אופייניות לגיל המעבר. לשורש תכונות אנטי דלקתיות והשימוש בו מסייע בהקלה על תופעות של צינון ושיעול, כיב קיבה ודלקת גרון.כורכום
כורכום (Curcuma longa) צמח רב שנתי ממשפחת הגווילים. הוא אחד מצמחי התבלין הידועים והמוכרים במטבח ההודי והסיני, התבלין מופק משורש הצמח והוא בעל תכונות רפואיות רבות ומוכחות! הכורכום מטהר את מחזור הדם, מונע סתימת עורקים ובעיות בלב, הוא משמש כחומר חיטוי ונהוג למרוח את אבקת התבלין ישירות על פצעים פתוחים, כדי לחסום את זרימת הדם ולחיטוי המקום. בנוסף, לכורכום נוגדי חמצון והוא מסייע בעת בעיות בקיבה ומחליש את התאים הסרטניים בגוף.

עלה טנדו
עלה הטנדו
(Diospyros melanoxylon) הוא לא טבק ולא עשב מרפא, השימוש בעלה נפוץ מאוד בהודו בעיקר בתהליך עיטוף התערובת לסיגריות הבידיז. סיגריות נירדוש-Nirdosh לא עטופות בניר, אלא מגולגלות בעלה הטנדו.קינמון
שמן הקינמון (Cinnamomum zeylanicum) משמש שנים רבות כמרכיב מרכזי בתעשיית הקוסמטיקה וניתן למצוא אותו אותו בקרמים, בשמים, משחות שיניים ותרופות.

לשמן הקינמון שימושים רבים ברפואה העממית והמודרנית, הקינמון משמש כמשכך כאבים, מקל על בעיות התקררות ובעת קלקול קיבה ומסייע לשמירה על לחץ דם תקין. בנוסף משתמשים בו לטיפול בבעיות פוריות.


עשבי הבישוף - אג'ואן
עשבי הבישוף (Carum copticum) הוא השם הנפוץ לזרעי צמח הביצית או בשמו הבוטאני trachyspermum ammi)), העשב נמצא בשימוש האיורוודה מיום היווסדה.

בזכות תכונותיו, העשב נכלל ברוב התערובות הריפוי שמציעה האיורוודה והיה בשימוש רפואי גם בימי יוון העתיקה. הצמח יעיל במיוחד למניעת ושיפור בעיות שונות בקיבה ובכאבי בטן.


 

גוגולו - INDIAN BEDELLIUM
שרף צהוב (
Commiphora wightii) המופק מעץ המוקו (Commiphora mukul tree) שיח קוצני קטן הגדל בצפון הודו. אזכור על שימוש רפואי בצמח נמצא בכתבי הסנסקריט העתיקים שם מייחסים לצמח תכונות רבות ביניהן טיפול במחלת המדוגרמה, מחלה המאופיינת ברמות כולסטרול גבוהות ובתופעה של התקשות העורקים. מדענים הודים בדקו את הממצאים המתוארים על בעלי חיים ומצאו שרמת הכולסטרול ירדה ותופעת התקשות העורקים כמעט ונעלמה.

חזרה לראש הדףנגה אפרתי עיצוב ובניית אתרי אינטרנט  www.nogasite.co.il   054-4871474

.

נתונים נוספים